Cilj Centra TPPT je podržavanje i poticanje osobnog rasta i razvoja djece, mladih i odraslih kroz upotrebu kreativnih tehnika pokreta, glazbe i plesa. Cilj Centra TPPT je i zalaganje za razvoj i afirmaciju terapije pokretom i plesom Hrvatskoj.
Centar TPPT organizira individualne i grupne edukacije i savjetovanja u obliku seminara, radionica i tečajeva iz područja Terapije kroz ples i pokret u svrhu:
- razvoja samopoštovanja, samopouzdanja i individualnosti
- unapređivanja sposobnosti prilagodbe ponašanja
- razvijanja sposobnosti ekspresije i kontrole snažnih misli i emocija
- razvijanja vještine komunikacije
- razvijanja sposobnosti izražavanja kroz kreativni pokret i igru, glazbu i ples
- razvijanja fizičkih, emotivnih i kognitivnih vještina
- razvijanja iskrenih i kvalitetnih odnosa
- razvijanja sposobnosti nošenja s emocijama koje ometaju učenje
- psihosociijalnog rasta i razvoja
- razvijanja socijalnih i komunikacijskih vještina i sposobnosti,
- unapređivanja kvalitete govorno-glasovno-jezične komunikacije
- unapređivanja etičkih kvaliteta
- odgojno-obrazovnog razvoja i
- unapređivanja psihofizičkog zdravlja i kondicije.
Udruge s kojima surađujemo:
EADMT – Europska udruga terapeuta pokretom i plesom http://www.eadmt.com
SPUH – Savez psihoterapijskih udruga Hrvatske http://www.savez-spuh.hr
HUPPP – Hrvatska udruga psihoterapeuta pokretom o plesom (članica EADMT-a) http://www.huppp.hr
ADMP UK – Udruga psihoterapeuta pokreom i plesom Ujedinjenog kraljevstva http://www.admt.org.uk
VEDRANA KURJAN MANESTAR, prof. pedagog, gestalt psihoterapeut i arts psihoterapeut pokretom i plesom (RDMP)
članica: DGIPH, EAP, EAGT, HUPPP
Certifikati: ECP, ECGT, RDMP
Diplomirala na Pedagoškoj akademiji – odsjek Predškolski odgoj u Zagrebu, te nastavila školovanje na Filozofskom fakultetu i diplomirala na odsjeku za Pedagogiju 1992.
Radila u dječjim vrtićima kao odgajatelj, a zatim u srednjim školama i učeničkim domovima grada Zagreba kao pedagog.
Paralelno sa formalnim obrazovanjem pohađala je vikend edukacije iz ART terapije, plesne terapije, radionice iz NLP-a, psihodrame za odrasle i dječje integrativne psihoterapije, te je završila edukaciju iz Gestalt psihoterapije (Institut za integrativnu Gestalt terapiju iz Wurzburga, Njemačka, IGW). Nastavlja kontinuirano stručno usavršavanje iz tjelesne psihoterapije( Relational Somatic Bodypsychotherapy) i Psihoterapije kroz pokret i ples čiju edukaciju i organizira u Zagrebu s trenerima iz Velike Britanije od 2010. i završava edukaciju 2014. i stječe naziv RDMP (registrirani psihoterapeut pokretom i plesom)
Autorica je priručnika za nastavu “Vježbajmo zajedno“, pisala je za dječji časopis “Zvrk“ i povremeno drži predavanja i radionice za široku javnost s tematikom pokreta, plesa i psihoterapije /Makronova;Dani Profila 2002, Dani Pedagoške akademije; Plesna terapija u radu s djecom u okviru Medijske kulture 2007. u organizaciji Sretne knjige, Konferencija psihologa 2010. U Opatiji i 2011. U Osijeku, Konferencije socijalnih radnika 2010., te Konferencija o psihoterapiji u Zagrebu i dr./ Povremeno piše članke za časopise – Ordinacija, Zdrav život i dr.
Od 2008. godine vanjski je suradnik SOS Dječjeg sela Lekenik gdje radi kao terapeut s djecom. Radi i kao psihoterapeut s odraslima, djecom i adolescentima u privatnoj praksi.
Majka je odraslog sina i kćeri.
U slobodno vrijeme uglavnom pleše na sve moguće načine – od 5ritmova zahvaljujući kojima je ponovno počela plesati i u nešto zrelijim godinama, preko kontakt improvizacije, do plesova u dvoje – argentinski tango, standardni i latinsko američki plesovi. No isto tako pjeva, crta, trči, rola, čita …i igra se još uvijek.

Vanda Kos Jerković, defektolog socijalni-pedagog. Certificirani je psihoterapeut plesom i pokretom prema EADMT standardima i Specijalizant transakcijske analize smjer edukacija. U sklopu kontinuiranog profesionalnog usavršavanja završila je Poticanje glazbom i njenim elementima prema Montessori pedagogiji. Radi u Centru za rehabilitaciju Zagreb s djecom s intelektualnim i višestrukim teškoćama u razvoju i provodi program socijalno-pedagoške podrške pokretom i glazbom. Nacionalni je koordinator za Hrvatsku za program TAPACY. Radi edukacijske treninge i psihoterapiju sa stručnjacima, roditeljima i djecom. Članica je Hrvatske i Europske udruge Transakcijske analize (UTA i EATA) i Hrvatske i Europske udruge plesnih psihoterapeuta (HUPPP i EADMT) te Hrvatske komore psihoterapeuta